Пальчикова гімнастика

Що таке пальчикова гімнастика і для чого вона потрібна?

Пальчикова гімнастика – особливий вид вправ на розвиток дрібної моторики, який не схожий на інші ігри дітей. Будь - який малюк , ще не вміючи розмовляти, радісно реагує на « Сороку - ворону » або « Куй, куй чобіток ». Йому приємно відчувати ніжний дотик  маминих  рук, чути її лагідний голос, весело грати з нею. Діти із задоволенням і радістю спостерігають за тим, як їх пальчики з легкістю перетворюються на тварин , різні речі та явища. Попри  те , що грати з пальчиками цікаво і весело, ці вправи мають величезний вплив на загальний розвиток дитини, а саме:
- розвивають координацію рухів , дрібну моторику рук;
- розвивають пам`ять , уяву та інші довільні когнітивні процеси;
- підвищують функціональну активність мозку;
- усувають емоційну напругу , підтримують життєвий тонус.
«Пальчикові ігри" - це інсценування яких-небудь римованих історій, казок за допомогою пальців. Багато ігор вимагають участі обох рук, що дає можливість дітям орієнтуватися в поняттях «праворуч», «ліворуч», «угору», «вниз» і т. д.
Дуже важливі ігри для розвитку творчості дітей. Якщо дитина засвоїть якусь одну «пальчиковую гру», вона обов'язково буде намагатися придумати нові інсценування для інших віршиків і пісеньок. Діти від року до двох добре сприймають "пальчикові ігри", виконувані однією рукою.
Трирічні малюки освоюють вже ігри, які проводяться двома руками, наприклад, одна рука зображає будиночок, а інша - кішку, яка вбігає в цей будиночок.


Чотирирічні дошкільнята можуть грати в ці ігри, використовуючи декілька подій, що змінюють одна одну. Більш старшим дітям можна запропонувати оформити ігри різноманітним реквізитом дрібними предметами, будиночками, кульками, кубиками і т. д.

Немає коментарів:

Дописати коментар